כל הסימנים שאתם אנשים רגישים מאוד ואמפתיים - המדריך

עודכן: 13 ביולי

מי הם אנשים רגישים מאוד ואמפתיים Highly Sensitive & Empathic People. HSP ואיך הם יכולים לחיות חיים מלאי שיתוף ומימוש!

אנשים אמפתיים ורגישים, מרגישים יותר משאר האנשים. בשל כך יש להם נטייה להסתגר ולהתרחק מחברת אנשים אחרים, וגם לחיות לפעמים בין הקטבים והקצוות... כמו להיות יותר מידי בחוץ, ואז יותר מידי בפנים.

הם יכולים להעיר את המודעות שלהם, להכיר ביכולות של עצמם ובמורכבות הייחודית להם, להשתמש בהן לטובתם ומתוך כך להצליח לממש את חייהם בצורה מלאה.

קרן-אור יניב, כל הסימנים שאתם אנשים רגישים מאוד
אנשים רגישים מאוד

ובואו נראה אם אתם מזהים את עצמכם:

1. אז מה זו רגישות גבוהה? אנשים רגישים נולדו כשיש להם יכולת להרגיש כל דבר בצורה מוגברת מאוד. צלילים, ריחות, לראות פרטים רבים גם פיסית וגם לשים לב לפרטים רבים שקשורים למחשבות ורגשות של אחרים. מתוך כך, הם ערים לדחיסות הרבה שמיצרים אנשים במרחב.

הם בעלי סגולות של יכולות לראות מעבר למה שנראה או שמישהו אומר על פני השטח. הם רואים את האמת העירומה של הכוונות של אחרים, גם הכוונות שאנשים רוצים להסתיר במודע ושלא במודע.

ולכן כשהם חיים מתוך חוסר מודעות ליכולות אלו, הם עשויים להיות חשופים לגחמותיהם ורצונותיהם של אנשים אחרים שמזהים את האיכויות שלהם ורוצים להשתמש או לרתום אותם לטובתם.

אנשים אמפתיים יכולים לעיתים קרובות לדעת דברים שאף אחד לא יודע, יכולים לחזות אירועים, ויכולים לראות את טבעו הנסתר של אדם.

בנוסף, יש להם יכולות מופלאות לראות לעומק ומעבר לפני השטח כל מה שאנשים אחרים מתכוונים מרגישים, חושבים, כואבים ועוד.

אנשים אמפתיים נולדו עם יכולות ריפוי טבעיות. הם מאוד יצירתיים והם מרגישים שהם צריכים להיראות חזקים בעיניי הסובבים אותם.

מתוך הנטייה הטבעית שלהם לעזור לאחרים, הם מעדיפים להימנע בכל דרך מלגרום אי נוחות לסובבים אותם ולכן הם מסתירים את רגשותיהם. יותר מהכל הם רוצים להסתיר את הרגישות שבהם, כיוון שהם למדו היטב שהרגישות הזו, כאשר היא לא מודעת, יוצרת מצבים שבהם הם הקורבן. ולכן עם השנים, הם שוכחים את טבעם האמיתי ומנסים להיות כמו כולם. דבר זה יוצר אינסוף תסכולים, פחדים, חרדות כעסים עצומים וכאבים פיסיים ורגשיים.

לכן מתוך מודעות, חשוב לאנשים רגישים ללמוד ולפתח עצמאות רגשית במקום תלות.

כלומר, במקום שבו הם מרגישים אנשים אחרים עד כדי איבוד הזהות שלהם, הם יכולים ללמוד להפריד את עצמם מהסביבה, מבלי לפחד שהיכולות שלהם יפגעו.

הדבר עוזר להם לעזור לעצמם לבחור במצבים הנכונים, להימנע מהמצבים והאנשים הפוגעניים, ולהתנהל בעולם מתוך הערוץ הייחודי שלהם, כאשר הם מממשים את עצמם ואת היכולות שלהם וחיים מתוך תחושה של סיפוק והגשמה.

.

מודעות, לחיות לפי הרבדים השונים –


אנשים רגישים מאוד שלומדים ומפתחים את המודעות ליכולות ולמתנות שלהם, מצליחים לחיות מתוך תשומת לב לעצמם ויודעים לתת מענה ולהזין כל רובד בדיוק כפי שהוא מבקש: רגש, שכל, גוף, רוח, נשמה. ולגבי אחרים, יהיה קל להם לתת מענה ולדעת מה לעשות עם מה שהם רואים מעבר...

חשוב לשים לב ולדעת, שלמרות שיש תכונות רבות משותפות, כל אדם רגיש הוא עולם ייחודי ושונה בפני עצמו/ה ממש כמו טביעת אצבע.

2. למה אנשים רגישים סופגים רגשות ואנרגיות של אחרים? לאנשים אמפתיים יש יכולת להרגיש עד לנימים הדקים ביותר את מה שעובר על אחרים, ומתוך הרגישות שלהם נובעת הזדהות עמוקה שגורמת להם לספוג את מה שעובר על אדם אחר (אנרגיות, רגשות, מחשבות) להיות מושפעים מכך בעצמם וממש לחוות ברמת התא מה שאחרים חווים וחשים הדבר יכול להשפיע ולפגוע בהם, אפילו עד כדי חולי.


שימו לב שלפעמים הם נמנעים מלדבר על כך על-מנת שלא יתייגו אותם כמוזרים ושונים ויחשבו שמשהו לא בסדר אצלהם.


לאורך זמן – להיות חזק מידי (במקום גמיש), להתרחק מהחברה (במקום למצוא את הדרך להיות חלק) מחליש את האנשים הרגישים מבחינה נפשית, אנרגטית וגם פיסית.


היכולת לספוג מאנשים אחרים מגיעה מהמתנה ומהיכולת לראות בכמה רבדים שונים: חומרי, אנרגטי, תודעתי, נשמתי. עצם הראיה הייחודית הזו ועצם ההזדהות העמוקה שלהם שנובעת מאמפתיה, גורמת להם להיות יותר חשופים ולכן יותר מושפעים.


כמו כן, אנשים רגישים, חייבים להמנע מחשיפה לאלימות, ליתר דרמה (גם בסרטים) ולמגר כעסים ומתחים שהם סופגים וצוברים בתוכם. (בעזרת מודעות, שיחה, תרגול עם התודעה האנרגיה והגוף ועוד)

3. למה אנשים רגישים מופנמים? אנשים אמפתיים ורגישים מודעים ורואים יופי באינספור הפרטים שיש ביקום, לכן הם בעלי עולם פנימי עשיר, שמספק להם עניין רב כל כך, שהם לא ממש צריכים בידור חיצוני.

במפגש עם הבחוץ, הם כל כך רגישים ומושפעים בצורה רב חושית שהם מעדיפים לבלות זמן רב של שקט לבדם.


הם אינם רוצים להיחשב כגסים ולא חברותיים או חלילה שונים... ולכן –

לפעמים מתוך כך הם חשופים לגירויים רבים אשר מייצרים אצלם הצפה רב חושית מתישה, וכאשר הם שוכחים או לא יודעים להתחשב בצרכים שלהם, הם רוצים לעמעם את החוויות המוגברות בעזרת נטייה להתמכרויות שונות אשר קשורות לתשוקות בלתי נשלטות של החיים - מין, אוכל, סמים, אלכוהול.


כלומר, הבחירה בפעילויות מוחצנות או פעולה בדרך מופנמת-מוחצנת וקיצונית מגיעה כדי לנסות לאזן את המופנמות ואת גירוי היתר הרב חושי שהם חווים, תוך התעלמות ממי שהם באמת...


הדרך הנכונה לחיים כאנשים רגישים ומרגישים, היא למצוא את האיזון בין להיות בפנים לבין להיות בחוץ, בין תנועה לבין הרפיה, כלומר, להיות מודעים לזמנים שבהם יש צורך להרפות ולנוח לבין הזמנים יש צורך להניע את הגוף, להניע את הנשימה, את העשייה, את כוח החיים ומעיין היצירה.

4. איך זה שאנשים רגישים פורחים כשהם בטבע? תוכלו לשים לב שאנשים רגישים מאוד אוהבים להיות קרוב לבעלי חיים, לצומח ובכלל לטבע. כיוון ששם הם מקבלים כוחות מחודשים, מתרוקנים ממטען עודף ומיותר שספגו מהתודעה האנושית ומטעינים את עצמם אנרגטית.

בטבע, התחושה היא הכי קרובה לבית, אפשר להבין גם ללא מילים... יותר קל לדבר עם ציפור או עץ מאשר עם בני אדם, מכיוון שבעלי החיים והצמחים גם הם מדברים בשפת האנרגיה והאור, ורוב האנשים בכלל לא מודעים או מחוברים לשדות האנרגטיים שלהם ולייעוד הנשמתי.


תוכלו לשים לב שאנשים רגישים מאוד אוהבים להיות קרוב לטבע. כיוון ששם הם מקבלים כוחות מחודשים ומטעינים את עצמם אנרגטית וגם לומדים על דרכי היקום דרך התבוננות בחיי ובצומח.


זהו בעצם הבית הראשון של אנשים עם רגישות גבוהה. בעלי החיים והצומח, מתדרים ליקום אנרגיה נקיה וצלולה ומדברים בשפה שהיא ללא מילים אך מאוד מובנת. לכן, קל לנו לשהות במקומות בהם אנחנו לא צריכים להסביר את עצמנו, והתקשורת מובנת לכל הצדדים ללא מאמץ. הדבר מאפשר לנו אושר עילאי ונחת.

5. מה זה אדם שהוא גם גלאי של האמת? לאנשים אמפתיים יש יכולות שונות כשמדובר בקריאת אנשים אחרים. הם יכולים בקלות לראות דרך מסכה של מישהו אחר, ומעצם היכולת שלהם לראות את דבר המרמה כבר נחשפת הכוונה האמיתית. הם מצוינים באיתור שקר או אמת. אם הם יתפסו אותך בשקר, אולי אפילו לא יגידו על כך כלום, בעיקר מהחשש להתעמת עם מישהו כוחני, אך הם תמיד יזכרו.

היכולת הזו היא בעצם הבנה של מה שהאדם שמולם משדר. פעמים רבות אנשים אומרים משהו, כמו דבר מתיקה, אך משדרים משהו אחר ואנשים רגישים יכולים להבחין בכך בקלות.


גלאי שקר הוא כלי נפלא, כיוון שהוא עוזר לאדם רגיש ללכת מעבר לבולשיט ולגעת בנקודה החשובה, ובכך גם לעזור לעצמם כשמישהו חושב שאדם רגיש הוא גם ניתן למניפולציה וגם לאחרים.


החכמה היא ללמוד וגם לתרגל ולדעת מה לעשות עם מה שרואים, מה ומתי להגיד ואיך?


התסכול בתחום הראיה מעבר, מגיעה כשלא יודעים מה לעשות עם מה שרואים, ורק סופגים את האנרגיה השלילית ולוקחים אותה פנימה בצורה אישית.


לכן אנשים רגישים רוצים ללמוד על עצמם כמה שיותר, על האנרגיה הייחודית, וגם לפגוש את טראומות העבר שיצרו פחדים שמונעים מאיתם להשתמש בעוצמות שלהם, ולדעת להעלות את המודעות ואת ההקשבה לעצמם ולקול הנשמתי שלהם, הם הדרכים שיעזרו להם לדעת מה לעשות בכל רגע.

6. למה אנחנו בנתינת יתר? אנשים רגישים מאוד, הגיעו לכאן כדי לעזור לאנושות. והם מרגישים מגיל קטן, שליחות לעזור לאחרים.

לאנשים אמפתיים יש הילה שמשדרת ריפוי, הבנת האחר, הכלה, אהבה ללא תנאי והרבה אור של חמלה.

הם מרפאים טבעיים מלידה, ואחד התפקידים המרכזיים שלהם הוא עזרה וריפוי, יש להם דחף טבעי לעזור לאנשים אחרים בכל תחום, והם לעיתים יקדישו זמן רב וכוחות כדי לעזור לאחרים.


לכן הם חייבים לשים לב דבר ראשון לעצמם, ולעולם לא לשים את הצרכים שלהם בצד, אחרת הדבר יכול לגרום טראומה רגשית עבורם, בעיקר אם הם פיתחו התנהלות וחשיבה הישרדותית מהילדות.

אם הם יבחרו להתעלם מהצרכים הפיסיים, רגשיים, רוחניים, נשמתיים שלהם במשך זמן רב מדי, הם יצברו בסופו של דבר עייפות, חולי, דיכאון וויתור על החיים. כדאי להיות ערים ולשים לב במיוחד לזה.

7. למה אנשים אמפתיים יכולים להוות מטרה לאנשים עם כוונות שליליות? אנשים אמפתיים לא נוטים לדבר על עצמם, בשל הרגישות הגבוהה, תחושת החשיפה והמודעות לעובדה כי הם יכולים להוות מטרות אדומות וגדולות עבור אנשים שליליים. אנשים שליליים כגון מניפולטיביים ונרקיסיסטים, נמשכים לאמפתיים כי הם רואים אותם והם כל כך סלחנים, מבינים ואוהבים לתת ולעזור וגם יודעים לראות את הפוטנציאל הגלום בכל אחד/ת, נרקיסיסטים לעומתם אוהבים להיות במרכז העניינים ולמשוך את כל תשומת הלב ואנרגיית כוח החיים הגבוהה והטהורה כדי להתמלא על חשבונם.


זהו מעגל קסמים ומערכת יחסים תלותית שכדאי ללמוד אותה ולצאת ממנה בהקדם.


אנשים אמפתיים יכולים להסתובב בעולם כשהם חוששים מהאדם הבא שמתכנן להשתמש בכוחות שלהם, ולכן יפתחו פחדים וחרדות, במצב לא מודע ומאוזן.